VKB schuze 23.5.2018

From Vasulka Kitchen Wiki
Jump to navigation Jump to search

Zápis schůze Vašulka Kitchen 23.5.2018


Přítomni: Marika Svobodová, Terezie Petišková, Jennifer Helia DeFelice, Tomáš Ruller, Juraj Machálek (zápis)

Program schůze: Rozpočet, Program činnosti, Finance, Architektonická koncepce, Smlouva a spolupráce s Islandem, HitHit – odměny

Na začátku zazněla informace, že požadované materiály na město jsou předány.

Rozpočet Upřesnili jsme si některé položky z rozpočtu.

Režijní náklady jsou 4tisic měsíčně.

Částku na dofinancování dotace (180 tisíc) je potřeba prokázat jiným způsobem, DumB nemůže profinancovat svoje náklady na projekt. Město na to nechce přistoupit.

Marika zjistí u Elišky, profinancování částek darem.

16 tisíc na energie a ostatní nepoužité položky přesunout do kolonky vlastní - nehradíme s grantu.

Bude potřeba rozepsat konkrétní materiál na první splátku - Jenny, Juraj, Marika + konzultace E.Fučíková.

Stavební práce zabezpečeni, kamery únikový bude platit DU. VK platí – Wi-Fi, osvětlení, případně zásuvky. na osvětlení se při budoucí schůzce zeptat také Ivana P. i ohledně cen.

Zatím nebudeme prodlužovat termín vyúčtování, případně až nastane zádrhel s vyúčtováním.

Třeba zjistit a zajistit providera internetu. Jenny zjisti licence na Adobe.

Program Diskutovala se možnost a podoby publikace: Publikace Vasulka Kitchen reprezentativní, vycházející z původního katalogu. Využít dosavadní texty, rozšířit je o texty Jany Horákové Miloše Vojtěchovského a Chris Hill, které by již měli být hotové.

Na objemnější publikaci spíš pracovat do budoucna. Pro teď to bude řešit zřejmě Jana Horáková, Jenny to s ní dořeší s konkrétními texty na základe uvedené částky rozpočtu. Mela by být dvojjazyčná. Měla by mít i elektronickou podobu.

Monografie taky do budoucna.


Finance a spolupráce

ZKM a možnost spolupráce pro česko-německý fond. ZKM Oslovit Bielický a Weibl, TR a Jenny zkusí vykomunikovat schůzi se ZKM pro Viktora a Janu. Jenny zjistí info ohledně exkurze MU do Karlsruhe.


Maďarský archiv Artpool – zjistit zájem o spolupráci.

Erstestiftung - napsat 1 A4 o Vasukla Kitchen. Oslovit s možností podpořit VK. Zdůraznit archivní rozměr Vašulkových práce, zmapování české stopy, a upozornění na význam. – Juraj a Jenny, do angličtiny začátkem měsíce. Do konce týdne dopis.

Začít shánět donora – do začátku činnosti/ na rozjezd. Nabízí se: Bastl Instruments, Jakub Dvorský - Amanita design. Zdůraznit odkaz Vašulku v 90letech. připravit k tomu nějaký profesionální podklad, a nastínění situace, i finanční. Na oplatku zmínit úleva s dani a nabídnout PR reprezentace vycházející z jmena Vašulka. Požadovat: Základní financováni zahájení činnosti plus provozní náklady (na rok) aby se dal dobře zaběhnout provoz. Zhruba 100tisíc od každého na tento a další rok. Materiál by měl obsahovat : možnost nabídky co jsme schopni nabídnout, Prezentace PR - možnost podílet se na programu VK, prostor pro prezentaci, výhodný nájem v DUMB, Záleží na osobní dohodě a jsme ochotni jednat o spolupráci. – materiál nachystá Marika s Jenny+ Juraj Terezie pošle jako vzor od Císaře nabídku na výstavu.

Zjistíme možnosti grafiky – Pixle, Anymade, The Rodina (Teraza Ruller) - oslovíme všechny. Uvažovat také o dlouhodobější spolupráci.

Zkonzultujeme řešení prostor studovny a kanceláře s Ivanem Palackým - Jenny a Marika –potkají se ve čtvrtek 31.5 v 10:00 úvodní schůzka, na které proberou praktické a koncepční řešení prostoru. (update – schůzka přesunuta na neurčito kvůli nemoci I.P)

Pourgovat (zařídí Jenny, Juraj, Marika): zahájení Jana, Viktor, Miloš publikace Jana grafici, architekt

Island Jenny začne komunikovat s Harpou ohledně spolupráce s Vasulka Chamber

HitHit Jenny naplánuje brainstorming s Janou Horákovou o HitHit. Oslovili jsme i ostatní s nápady na odměny pro podporovatele. Minimální částka o kterou jde žádat je 50tisíc, z čehož je 9% provize. Nad 200 tisíc se provize řeší individuálně.